Drukuj
Aktualności

W związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego w SSzW w Ciechanowie nie mogą odbywać się porody rodzinne. Obowiązuje zakaz odwiedzin, również w Oddziale Położniczo - Ginekologicznym.

            Pomimo trudnej sytuacji kobiety mogą przygotować się do pobytu w szpitalu. Poprzez telefony komórkowe mają możliwość stałego kontaktu ze swoimi najbliższymi. Należy przygotować się na co najmniej 3-dniowy pobyt  w oddziale. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość dostarczenia brakujących rzeczy. W torbie do porodu powinny się znaleźć:

  1. Dla matki

- dokumenty (dowód osobisty, karta przebiegu ciąży, grupa krwi, wynik badania GBS, pozostała dokumentacja medyczna)

- 3 koszule do karmienia

- kapcie, klapki pod prysznic

- szlafrok, skarpety

- ręczniki, przybory toaletowe, kosmetyki

- podkłady poporodowe na łóżko 60cm X 90 cm (2 opakowania)

- podpaski poporodowe (3 opakowania)

- majtki bawełniane lub jednorazowe siateczkowe

- biustonosz do karmienia (min. 2 sztuki)

- wkładki laktacyjne

- woda mineralna niegazowana 1,5 l (min. 4 butelki)

- talerz, kubek, sztućce

- papier toaletowy, ręcznik papierowy

 

  1. Dla dziecka

- ubranka (6 zmian)

- pampersy (1-2 paczki)

- czapeczka, skarpetki, rękawiczki niedrapki

- chusteczki nawilżane (2 opakowania)

- pieluchy tetrowe ( 5 sztuk)

- rożek, kocyk.

            Zgłaszając się do szpitala pacjentka przechodzi przez pierwszy Triage – Punkt Wstępnej Segregacji Pacjentów znajdujący się przed SOR, gdzie następuje pomiar temperatury oraz przeprowadzany jest wstępny wywiad epidemiologiczny. Z dokumentem potwierdzającym zgłoszenie się do wstępnej segregacji,  pacjentka udaje się do głównego wejścia szpitala. Osoba tam dyżurująca powiadamia telefonicznie personel Oddziału Położniczo-Ginekologicznego o zgłoszeniu się pacjentki do przyjęcia w oddział, po którą schodzi położna dyżurująca w Izbie Przyjęć, funkcjonującej przy Oddziale Położniczo - Ginekologicznym.

            Personel medyczny wspiera kobiety rodzące, służy pomocą i otacza opieką. Zdajemy sobie sprawę, że brak obecności bliskiej osoby podczas porodu to dla kobiety ogromny stres. W związku z tym mogą one różnie reagować na zaistniałą sytuację i nie zawsze godzić się z wdrożonymi procedurami.

            Każda kobieta znajdująca się w oddziale może liczyć na wsparcie personelu medycznego: lekarza, położnej, pielęgniarki, psychologa. Dokładamy wszelkich starań, żeby pobyt w szpitalu był dla pacjentki jak najmniej stresujący.

            Ponadto informujemy, że w obecnej trudnej sytuacji zagrożenia epidemicznego Oddział Położniczo - Ginekologiczny zapewnia jedynie niezbędną opiekę nad kobietami ciężarnymi i rodzącymi.

 

Personel Oddziału Położniczo - Ginekologicznego