W KINIE I W MEDYCYNIE

MOŻE SIĘ ZDARZYĆ WSZYSTKO….

Tematem tegorocznego, IX Sympozjum Kardiologia Interdyscyplinarnie, były przypadki nieoczekiwanego przebiegu terapii kardiologicznej,  wywołujące zaskakujące skutki uboczne.

Czasem w medycynie może wydarzyć się więcej,  niż  jesteśmy skłonni sobie wyobrazić – podobnie jak w dobrym filmie. Dlatego  tegoroczne Sympozjum,   przebiegało po hasłem  „W kinie i w medycynie może zdarzyć się wszystko …”.

Jak co roku, organizatorami Sympozjum byli Andrzej Kamasa Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz profesor Leszek Zygner Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

Nad sprawnym przebiegiem spotkania, czuwała Maria Bala-Dzilińska – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, Koordynator Oddziału Kardiologicznego.

Profesor Grzegorz Opolski – Patron Naukowy Sympozjum - w swoim wykładzie inauguracyjnym pytał czy,  „Troponiny to  złoty standard w diagnostyce zawału serca ?”.

Dr Helena Jastrzębska w wykładzie zatytułowanym  „Cordarone  i kontrast jodowy – czy tarczyca ich nie lubi ?”  mówiła o diagnostyce i leczeniu chorób tarczycy.

Profesor Hanna Szwed, swój wykład poświęciła „niespodziankom” jakie mogą spotkać lekarza, w trakcie wykonywania i interpretacji  badań echokardiograficznych.

„Wyzwania w leczeniu przeciwkrzepliwym u pacjentów z migotaniem przedsionków”, były tematem wykładu profesora  Zbigniewa Gacionga

„Pacjent kardiologiczny okiem diabetologa” – swoim doświadczeniem w skojarzonym leczeniu diabetologiczno-kardiologicznym podzieliła się  doktor Marianna Bąk

„Ostre stany u pacjentów koagulowanych” omówiła  doktor Anna Tomaszuk-Kazberuk

„Częstoskurcz stymulatorowy” był tematem wykładu doktora Marcina Grabowskiego