12 kwietnia 2019 roku, w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, nastąpi otwarcie zmodernizowanego Oddziału Onkologiczno-Hematologicznego, gabinetów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz Zakładu Pomocy Doraźnej.

Dobiegła końca modernizacja oddziału onkologiczno-hematologicznego oraz gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także zakładu pomocy doraźnej. Przyjazne wnętrza, nowoczesny sprzęt medyczny i wyspecjalizowana kadra zapewni mieszkańcom subregionu ciechanowskiego opiekę na najwyższym poziomie. W uroczystym otwarciu udział wzięli marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu Mazowsza.

Modernizacja oddziału onkologiczno-hematologicznego w ciechanowskim szpitalu to bardzo ważna i potrzebna inwestycja dla wszystkich mieszkańców subregionu. Przebudowana przestrzeń, nowe łóżka i profesjonalny sprzęt medyczny pozwoliły na stworzenie nowoczesnego i komfortowego oddziału onkologiczno-hematologicznego. Ponadto dzięki modernizacji i wyposażeniu gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz zakładu pomocy doraźnej znacznie wzrosła jakość usług w placówce. Łącznie na ten cel przekazaliśmy ponad 6 mln zł. Mam przeczucie, że to dobrze wydane pieniądze– mówi marszałek Adam Struzik.

Inwestycja obejmowała modernizację i zakup wyposażenia oddziału onkologiczno-hematologicznego. Wykonano remont pracowni leków cytostatycznych i w budynku pulmonologicznym. Zakupiono został także profesjonalny sprzęt medyczny m.in. mikroskop hematologiczny, pompę do przetaczania krwi, kardiomonitory, stół i lampę zabiegową, zestawy do intubacji, lożę laminarną, urządzenie do pakowania cytostatyków, oraz meble medyczne i wyposażenie sal.

Otwarcie odnowionego oddziału i wyremontowanych gabinetów w ciechanowskim szpitalu oznacza nie tylko bardziej przyjazne sale i pomieszczenia, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Jestem przekonana, że dzięki inwestycji pacjenci znajdą w naszym szpitalu opiekę na najwyższym poziomie – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Ponadto w ciechanowskiej placówce przeprowadzono także prace remontowe oraz zakupiono wyposażenie do gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Dzięki środkom z budżetu Mazowsza udało się także zakupić termometry, pulsoksymetry, latarki diagnostyczne, mierniki ciśnienia, stetoskop oraz elementy wyposażenia sal m.in. stoliki, biurka szafki, krzesła, leżanki, fotele.

Ukończone inwestycje są kolejnym krokiem w rozwoju ciechanowskiego szpitala. Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego, nasz szpital rozszerza katalog oferowanych pacjentom usług medycznych. Znaczącej poprawie ulega również komfort pobytu chorych w oddziałach szpitalnych – powiedział dyrektor szpitala w Ciechanowie Andrzej Kamasa.

- Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, wszyscy, którzy służą chorym w szpitalach, hospicjach, różnego rodzaju domach opieki, nie szczędzą sił, aby wypełniać swoje obowiązki najlepiej, jak to tylko możliwe. W realizacji tej misji służą im nowoczesne urządzenia, specjalne odziały w placówkach medycznych, w których ratuje się ludzkie zdrowie i życie – powiedział w homilii Mszy Świętej Jego Ekscelencja Piotr Libera Biskup Płocki.