Wymiana starych, nieekologicznych piecy, nowy układ energetyczny w ciechanowskim szpitalu oraz nowoczesna edukacja w szkołach to główne założenia 10 projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają łącznie przeszło 14,3 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014–2020.

Umowy z beneficjentami podpisał 2 września Marszałek Adam Struzik. W wydarzeniu udział wzięła Elżbieta Szymanik - Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz radny Województwa Mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

Oszczędzanie energii

Dzięki środkom unijnym, w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie powstanie nowy system trigeneracyjny.

To skojarzony system technologiczny, pozwalający na wytworzenie energii cieplnej, mechanicznej, bądź elektrycznej, jak i chłodu użytkowego.

Układ będzie zasilany  paliwem gazowym i będzie zsynchronizowany z siecią zakładu energetycznego. Realizacja projektu pozwoli na zmniejszenie kosztów zaopatrzenia w ciepło i energię. Dodatkowo jest to projekt ekologiczny, redukujący emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Tytuł projektu: Zwiększenie efektywności energetycznej budynków należących do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie

Beneficjent: Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie

Całkowita wartość projektu: 6,9 mln zł