25 września w ciechanowskim szpitalu odbyła się KONFERENCJA  NAUKOWA „TAK  DLA  TRANSPLANTACJI”

W trakcie spotkania, wykłady wygłosili :

prof. dr hab. n.med. Roman Danielewicz – Członek Rady Naukowej Instytutu Transplantologii,

Edyta Karpeta  – Regionalny Koordynator Transplantacyjny,

Grażyna Korpalska  – Koordynator Transplantacyjny ciechanowskiego szpitala,

Przemysław Michalski  – Koordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej  Terapii.

Celem konferencji było promowanie dawstwa i transplantacji narządów, wśród mieszkańców północnego Mazowsza. Na konferencję zaproszeni zostali mieszkańcy regionu ciechanowskiego oraz uczniowie Szkoły Promocji Zdrowia.

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie jest  laureatem konkursu ofert dla realizatorów zadań Województwa Mazowieckiego z zakresu zdrowia publicznego, dotyczącego promowania idei dawstwa i transplantacji narządów. Konferencja, będąca elementem realizacji zadania, finansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.