W dniach 19 – 20.10.2019r. zespół fizjoterapeutów ciechanowskiego Szpitala uczestniczył w szkoleniu „Badanie i dokumentacja medyczna w fizjoterapii”.

Pomysłodawcą i organizatorem szkolenia był Kierownik Zakładu Rehabilitacji i Fizjoterapii mgr Tomasz Gutkowski.

Szkolenie przeprowadziła mgr Dorota Szymańska, członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

Kurs obejmował zakres wytycznych Krajowej Rady Fizjoterapeutów do udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii oraz ich opisywania w dokumentacji medycznej. Celem było również zapoznanie fizjoterapeutów z obecnie obowiązującymi przepisami prawnymi. Przedstawiony został model badania zgodny z założeniami wdrażanej w Polsce reformy rehabilitacji. Nasi fizjoterapeuci zdobyli umiejętności badania i prowadzenia dokumentacji w oparciu o funkcjonalny model ICF. Było to pierwsze z wielu szkoleń zorganizowanych w naszym Szpitalu we współpracy z Krajową Izbą Fizjoterapii.

Przypomnijmy, że wprowadzone z początkiem bieżącego roku przepisy prawne umożliwiają fizjoterapeucie samodzielne badanie pacjenta, planowanie jego terapii oraz zlecanie zaopatrzenia ortopedycznego.

Opracował: mgr Tomasz Gutkowski

Zakładu Rehabilitacji i Fizjoterapii z