Z okazji, przypadającego 7 kwietnia, ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA,

życzę wszystkim, w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa,

wzajemnej życzliwości i odpowiedzialności w walce o nasze zdrowie i życie.

Tylko wspólny wysiłek całego społeczeństwa może powstrzymać rozwój epidemii.

Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych zasad postępowania.

Tylko izolacja jest w stanie powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

To trudny czas, w którym wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością. Od naszej samodyscypliny zależy życie i zdrowie nasze oraz naszych bliskich.

Zostańmy w domach. Wszystkie rodzinne spotkania, przełóżmy na inny termin.  Bądźmy w kontakcie telefonicznym z rodziną i przyjaciółmi.

Wykorzystajmy ten czas na czytanie książek, słuchanie muzyki, rozwijanie naszych zainteresowań.

To dobry moment na rodzinne wspomnienia, ale też na marzenia i snucie planów na przyszłość, bo przecież czas epidemii minie i wszyscy wrócimy do swojego dawnego życia.

Bardzo dziękuję pracownikom Ciechanowskiego Szpitala  za zaangażowanie, odpowiedzialność i poświęcenie, z którym każdego dnia pochylają się nad  chorymi.

Wiem, że przed nami kilka bardzo trudnych tygodni, ale wierzę, że wyjdziemy z nich zwycięsko.

Życzę wszystkim tego  co najcenniejsze – zdrowia, bo bez zdrowia wszystko traci sens.

Andrzej Kamasa

Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego